پیشرو انفورماتیک


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/rsform/rsform.php on line 57

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 51

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 52

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/joominahtml5player/joominahtml5player.php on line 34

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/rsform/rsform.php on line 57
Propaganda-influence-seo

تأثیر تبلیغات زیاد بر بهینه سازی سایت -همان طور که می دانید گوگل الگوریتم شناسایی آرایش و طرح بندی صفحات موتور جستجو گر خود را با امکاناتی جدید بروزرسانی کرده است که با استفاده از این الگوریتم می تواند سایت ها و صفحات وبی که در بالای آن پر از تبلیغات و بنرهای گوناگون است شناسایی کند و از آن پس در رتبه بندی نتایج این صفحات از گوگل حذف یا کاهش یابند.در نتیجه در می یابیم که تبلیغات زیاد اثر منفی بر بهینه سازی سایت داشته و باعث حذف سایت ها از گوگل خواهد شد.

تبلیغات زیاد در بالای سایت باعث کاهش رتبه در گوگل می شود
دیروز کمپانی گوگل اعلام کرده است که الگوریتم شناسایی آرایش و طرح بندی صفحات موتور جستجوگر خود را با امکانی جدید بروزرسانی کرده است که با استفاده از این الگوریتم می تواند سایت ها و صفحات وبی را که در بالای آن پر است از تبلیغات و بنرهای گوناگون را شناسایی کند و از این به بعد در رتبه بندی نتایج جستجو رتبه آن صفحات را کاهش دهد. در این نوشته از سایت سپاهان گستر با این مسئله و نتیجه آن برای سئو سایت خود آشنا می شویم.

چرا گوگل به بالای صفحات سایت ما توجه می کند ؟

اما شاید اولین سوالی که برای شما بوجود آید این مسئله باشد که چرا گوگل چنین الگوریتمی را به موتور جستجوگر خود اضافه کرده است و آیا گوگل دوست ندارد که ما در بالای صفحات سایت خود تبلیغات انجام دهیم ؟ در جواب به این سوال باید بگوییم حتماً شما نیز تا کنون بعد از جستجو در گوگل به سایت هایی هدایت شده اید که برای دیدن محتوایی که شما به دنبال آن بوده اید حتماً نیاز است که از لیست تبلیغات نمایش داده شده در بالای صفحه پایین تر بروید و در نهایت بعد از کلی پیمایش عمودی در صفحه به محتوای مورد نظر برسید. این عمل تقریباً برای هیچ کاربری بعد از چند بار روبرو شدن با اینگونه سایت ها قابل تحمل نیست و گوگل نیز با آنالیز برخورد کاربران موتور جستجوگر خود با اینگونه سایت‌ها این نکته را به خوبی فهمیده است.

به همین خاطر نیز از این به بعد گوگل اعلام کرده است که سایت هایی که در بالای آن ها تبلیغات زیادی نمایش داده می شود در نتایج اول جستجوها نمایش داده نمی شوند و سایت و صفحات سایت آن ها به این دلیل کاهش رتبه پیدا می کند. البته توجه داشته باشید که منظور گوگل از تبلیغات در بالای صفحه نمایش یک بنر و یا چند خط تبلیغات مختصر نیست و منظور از این تبلیغات ، همان تبلیغاتی است که برای خواندن نوشته و محتوای اصلی صفحه شما نیاز دارید حتماً با استفاده از اسکرول عمودی مرورگر خود به پایین صفحه حرکت کنید.

چگونه سایت خود را برای این منظور آزمایش کنم ؟

اگر در بالای صفحات سایت یا وبلاگ خود خود تبلیغات نمایش می دهید و می خواهید متوجه شوید که این آگهی ها بر روی رتبه و سئو سایت شما از این به بعد تاثیر منفی می گذارد و یا خیر پیشنهاد می کنم از ابزار Google Browser Size استفاده کنید. در حقیقت این ابزار نمایش دهنده اندازه پنجره مرورگر کاربران اینترنتی است که از موتور جستجوگر گوگل برای بازدید از سایت های دیگر استفاده کرده اند و می توانیم با استفاده از آن خیلی راحت از استانداردهایی که گوگل برای تشخیص مکان صحیح محتوا در صفحات وب استفاده می کند با خبر شویم.

برای آزمایش سایت خود که آیا محتوای صفحات آن در مکان مناسبی نمایش داده می شوند یا خیز تنها کافی است مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.

به ابزار Google Browser Size رفته و با تایپ آدرس صفحه ای از سایت خود که می خواهید آن را آزمایش کنید در فیلدی که با عنوان “Enter URL here” مشخص شده است سایت خود را در پنجره این ابزار نمایش دهید.
ابزار Browser Size در حالتی که صفحات سایت شما با استفاده از اندازه گذاری از سمت چپ تصویر طراحی شده اند بهترین بازده را می دهد و برای اینکه از آن برای صفحات با زبان فارسی و راست به چپ استفاده کنیم کافی است مرورگر خود را در صفحه تغییر اندازه بدهیم تا چهار رنگ اول یعنی تا 90 درصد تنها در صفحه مانند تصویر بالا نمایش داده شود.
حال می توانید ببینید که 90 درصد کاربران اینترنتی که از گوگل برای پیدا کردن و ورود به سایت شما استفاده می کنند سایت شما را به چه صورتی در مرورگر خود می بینید.
برای دیدن محتوایی که در آن صفحه قصد انتشار آن را داشته اید چه مقدار نیاز است که کاربران از نوار پیمایش استفاده بکنند و آیا در پنجره مرورگر شما اصلاً محتوای مرتبطی با صفحه فعلی نمایش داده می شود بدون انجام هیچگونه پیمایشی در صفحه ؟
در صورتی که جواب شما به گزینه 4 بالا مثبت است خوب سایت شما برای الگریتم جدید گوگل کاملاً آماده و مناسب طراحی شده است ولی اگر محتوایی در خارج از این کادر نمایش داده می شود بهتر است بدانید که 90 درصد کاربران در بازدید اول و بهتر است بگوییم نگاه اول از سایت شما اصلاً متوجه آن نمی شوند و برای دیدن آن حتماً نیاز است که از نوار پیمایش مرورگر خود استفاده کنند.

توجه داشته باشید که نیازی نیست که کل محتوا و تصاویر موجود در صفحات شما تنها در این کادر نمایش داده شود و تنها کافی است در این کادر قسمت کوتاهی از محتوای مرتبط با این صفحه از سایت شما نمایش داده شود و در صورتی که در این کادر 90 درصدی تنها تبلیغات سایت شما نمایش داده می شود متاسفانه بزودی شاهد افت ترافیک بازدید کنندگان از طرف موتور جستجوگر گوگل می شوید.

استفاده از الگوریتم جدید صفحه بندی گوگل برای سئو سایت

اما بعد از اینکه متوجه شدیم بهتر است مکان جدیدی را برای آگهی‌های تبلیغاتی بلند بالای صفحات سایت خود پیدا کنیم شما را با روشی آشنا می کنیم که البته قبل از این نیز توسط تیم بهینه سازی سایت سپاهان گستر برای مشتریان انجام می‌شد و حتماً در آموزش های قبلی سپاهان گستر نیز با ارزش استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف های اول نوشته ها و صفحات سایت خود آشنا شده‌اید.

این الگوریتم جدید گوگل که مربوط می شود به تشخیص صفحه بندی صفحات سایت ها و تشخیص محل محتوایی که گوگل برای آن صفحات سایت شما را در نتایج جستجو نمایش می دهد یک نکته روشن را به ما می آموزد و آن این است که هرچقدر از کلمات کلیدی و یا بهتر است بگوییم موضوعی که درباره آن در صفحات وب خود می نویسیم در محل بالاتری از صفحه قرار داشته باشد و بازدید کنندگان نیاز کمتری به پیمایش صفحات سایت ما برای دیدن آن محتوا توسط نوار پیمایش ( Scroll Bar ) مرورگر خود داشته باشند صفحات سایت ما شانس بیشتری را دارند تا در نتایج اول جستجوی گوگل در مورد آن موضوع ظاهر شوند.

پس حتماً شما نیز متوجه شده اید که گوگل با محتوای تبلیغات و یا هر چیز دیگری که شما در بالای صفحات سایت خود نمایش می دهید هیچ کاری ندارد و تنها خواستار صفحاتی است که موضوع مورد نظر را در قسمت بالایی خود و خیلی سریع به بازدید کنندگانی که از موتور جستجوگر گوگل برای دست یافتن به آن صفحه استفاده کرده اند نمایش دهند.

پیامدهای این تغییر رتبه بندی در نتیجه های نمایش داده شده در گوگل

مانند دیگر بروزرسانی‌های الگوریتم رتبه بندی صفحات در موتور جستجوگر گوگل این بار نیز این کمپانی اعلام کرده است که الگوریتم تشخیص صفحه بندی تنها 1 درصد از نتایج نمایش داده شده در گوگل را تحت تاثیر خود گذاشته است اما توجه داشته باشید که این 1 درصد خود می تواند به معنی حذف و با کاهش رتبه 95 درصد از صفحاتی باشد که محتوای اصلی خود را در پایین صفحات سایت خود نمایش می دادند و در بالای آن ها تبلیغات و یا از دیگر عناصر استفاده می کردند پس بهتر است هر چه زودتر اقدام به تجدید نظری در صفحه بندی سایت خود بکنید در صورتی که محتوای نوشته های سایت یا وبلاگ شما در قسمت پایینی صفحات نمایش داده می شود.


  • Strict Standards: Non-static method ModValAddThisHelper::calcOutput() should not be called statically in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/mod_valaddthis.php on line 21

    Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/helper.php on line 27

    Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/helper.php on line 90

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

پیشرو انفورماتیک طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، تجارت الکترونیک ، بازاریابی اینترنتی
تهران، خیابان شریعتی, بالاتر از ملک، کوچه کشواد پلاک 86
contactus 06
شماره های تماس با ما :
88146627 21 98+
موبایل : 80  34  181  0912
 

info@pishroanformatic.com

pishroanformatic@hotmail.com