پیشرو انفورماتیک


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/rsform/rsform.php on line 57

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 51

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 52

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/joominahtml5player/joominahtml5player.php on line 34

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/plugins/content/rsform/rsform.php on line 57
link

روش ساخت بک لینک - در دنیای ساختن لینک، جذب لینک های معتبر Authority Links از مهم ترین مسائل برای صاحبان سایت و وبلاگ ها،از مهم ترین بخش های رشد وبلاگ یا وبسایت است. همانطور که در سال ۲۰۰۹ دیده شد که لینک ها در سطح صفحات و اعتبار سایت در حد دامنه، ۴۶% از اعتبار صفحه را در بر می گیرند.

در سال ۲۰۱۱، این مقدار به ۴۲.۵۶% کاهش یافت. یعنی چیزی کمتر از ۴%، که بیانگر این بود که علی رغم تغییرات فراوان، این فاکتور کماکان عامل مهمی برای موفقیت سایت شما خواهد بود.اما همه ما به خوبی می دانیم که هر لینکی به معنای نزدیک شدن شما به موفقیت نیست. هرچه سایت مبدایی که به شما لینک داده است بهتر باشد، لینک نیز از ارزش بیشتری برخوردار خواهد بود.

به همین دلیل است که برنامه ریزی های شما در این خصوص باید معطوف جذب لینک های معتبر باشد. اما چگونه باید اقدام به این کار کرد؟ لینک معتبر چیست؟ در ادامه به توضیح این سوالات خواهیم پرداخت.

اعتبار مطلق و نسبی لینک

اعتبار به دو دسته تقسیم می شود. بعضی از سایت ها از اعتبار مطلق برخوردار هستند. مانند The Daily Beast یا Huffington Post و یا وبلاگ گوگل. این سایت ها به عنوان سایت های معتبر در زمینه ارائه اطلاعات نشانه گذاری شده اند.

در سویی دیگر، سایت هایی داریم که از اعتبار نسبی برخوردار هستند. این سایت ها محل درخشش استعدادهای بلاگرها و وبمسترها است. بلگرهایی مانند Robert Scoble، Dooce و یا Mashable در زمینه کاری خود معتبر هستند. هر چند لینک هایی که از این سایت ها ممکن است به شما داده بشوند از اعتبار و ارزش زیادی برخوردارند، اما به اندازه سایت هایی که از اعتبار مطلق برخوردارند نخواهد بود.

اما چگونه از چنین سایت هایی لینک جذب کنیم؟ قوانین طلایی برای جذب لینک معتبر از این سایت های معتبر چیست؟

قانون ۱: مطالبی بنویسید که لینک های داخل مقالات سایت های دیگر را جذب کند
اساسی ترین تاکتیک جذب لینک معتبر، نوشتن محتوایی است که ارزش لینک دادن داشته باشد. چنین محتوایی چگونه باید باشد؟

اساس – چنین مطالبی باید خلائی را در فضای مجازی به وسیله محتوای حرفه ای، پر از اطلاعات مفید و دقیق پر کنند. چنین مطالبی سایت شما را تعریف خواهند کرد، بنابرین به این نکته که با چنین مطالبی، سایت شما بر روی چه چیزی تمرکز خواهد کرد، دقت کنید. اساس مطلب، بخش زیادی ازمحتوای شما را در بر خواهد گرفت.
محتوای شخصی – نزدیک به یک چهارم محتوای شما باید شامل وقایع و تجارب شخصی ای باشد که به فهم مطلب و افزایش شناخت کاربر از شما کمک کند. این بخش علاوه بر این که دارای بار علمی مناسبی است، به معرفی شما نیز می پردازد.
محتوای داغ – این بخش، بخش کوچکی از مطلب شما را تشکیل خواهد داد. چنین محتوایی باید بحث برانگیز باشد. نقد یک ایده مطرح، نقد افراد و یا رد علمی عملی که به تازگی معروف شده است، شروع خوبی می تواند باشد که مانند بخش قبلی، علاوه بر ارائه اطلاعات مفید، بحث برانگیز بوده و همچنین به معرفی جهت گیری شخصی شما می پردازد.

ایجاد سایت با چنین محتوایی ممکن است سخت و یا وقت گیر باشد، بنابر این لینک هایی که به شما خواهد شد لینک های معمولی نخواهند بود. هر چند در صورتی که نتیجه رضایت بخش نبود، می توانید از سایت های معتبر بخواهید که در مطالب مربوط خود به این مطالب شما لینک بدهند. سعی کنید دلایل مناسبی برای این کار ارائه دهید، مثلا:

- شما درباره نویسنده یک سایت معتبر نوشته اید و ممکن است او مایل باشد مطلب شما را در سایت یا وبلاگ خود به اشتراک بگذارد.

- ممکن است مطلب شما ارتباط زیادی به نوشته های یک سایت معتبر داشته باشد به طوری که مکمل آن مطالب است. حتی می توانید آن مطالب را در مطلب خود نقد کنید که منجر به یک مناظره دو جانبه بین سایت شما و آن سایت معتبر خواهد شد. اگر این کار جرقه یک طوفان از دیگر سایت ها شود… برنده این جدل شما خواهید بود!

قانون ۲: لینک های شکسته دیگران را ترمیم کنید
لینک های مرده و شکسته مرز خاصی ندارند. در واقع هر لحظه ممکن است مقصد یک لینک از دسترس خارج شود. وقتی سایتی از دسترس خارج شود، بنابر این تمامی سایت هایی که به آن لینک داده اند، با لینک های شکسته مواجه خواهند شد.
به طور مثال سایتی مانند Mashable لینک های زیادی به خارج از سایت خود دارد که می توانند شامل لینک های شکسته نیز باشند. جستجوی مطالب قدیمی بر روی این سایت ها در اکثر مواقع نتیجه بخش است. پس اگر شما محتوای مرتبط و مناسبی منتشر کرده اید، چرا جایگزین آن لینک های شکسته نباشد؟ چگونه؟

گزارش دستی – لیستی از لینک های شکسته ای که پیدا می کنید تهیه کنید، سپس به نویسنده هایی که این لینک ها را ایجاد کرده اند گزارش دهید. بهتر است به اشخاصی مراجعه کنید که دسترسی بیشتری برای ویرایش و کنترل مطالب سایت دارند زیرا مسئولیت آن ها در قبال سایت بیشتر است. به یاد داشته باشید که لینک های شکسته کابوس بسیاری از صاحبان سایت است.
Link validator – استفاده از ابزار هایی مانند W3C Link Checker می تواند به پیدا کردن لینک های شکسته بر روی یک صفحه یا سایت کمک کند. استفاده از چنین ابزاری نسبتا ساده است،

قانون ۳: مجموعه مرغوبی از تصاویر بسازید
اگر تصاویر با کیفیتی بر روی سایتتان دارید، می توانید از آن ها به عنوان انگیزه ای برای جذب لینک استفاده کنید. تصور کنید که گالری از تصاویر با کیفیت بالا و با اندازه مناسب تهیه کرده اید، سپس فرمی تهیه کرده اید که به افراد اجازه می دهد به ازای لینک داده به سایت شما، از آن تصاویر استفاده کنند

قانون ۴: پست مهمان ارسال کنید و یا درخواست یک ستون برای نوشتن کنید
ارائه مطلبی که اطلاعات بسیار قوی و مناسبی ارائه کند، همچنین از کیفیت بالایی برخوردار بوده و آماده انتشار باشد، روش بسیار خوبی برای ایجاد لینک به سایت خودتان است.
در نظر داشته باشید که این روش در خصوص سایت هایی با اعتبار نسبی بسیار آسانتر از سایت هایی با اعتبار مطلق است. زیرا این گروه از سایت ها از قوانین خاصی در ارسال پست های خود پیروی می کنند.

قانون ۵: به محل پاتوق مخاطبین مورد نظرتان بروید!
به عنوان یک بلاگر و کاربر اینترنت، گاها ارتباطات حضوری با مخاطبین را فراموش می کنیم. این ارتباط رو در رو می تواند موجب جذب لینک از سایت های معتبر شود.
به طور مثال، شرکت در کنفرانس ها و برقراری ارتباط با افرادی که به طور مستقیم و غیرمستقیم با سایت های معتبر در ارتباط هستند و می توانند به این هدف شما کمک کنند، یکی از این روش هاست. مزاحم این افراد نشوید اما ارتباط برقرار کنید، در رفتار با آنها خونسرد باشید و شتاب زده عمل نکنید، به آن ها اجازه بدهید به کارهای خود برسند و در فرصت مناسب به آن ها مراجعه کنید. شاید در گردهمایی های بعد از یک همایش، یک لیوان چای آغاز خوبی برای یک آشنایی مناسب با صاحب یک سایت معتبر باشد.

قانون ۶: خلاءهای فضای مجازی را پر کنید
همانطور که قبلا گفته شد، وقتی با صاحبان این سایت ها صحبت می کنید، در خصوص نیازشان بپرسید، این که چه مطالبی را نیاز دارند. سعی کنید این نیاز آن ها را برطرف سازید.
پس از این که نیاز این سایت ها را رفع کردید، نیاز خودتان، یعنی جذب لینک معتبر نیز رفع شده است. دقت کنید در خصوص موضوعاتی بنویسید که در آن ها تخصص دارید و می توانید مطالبی پرمحتوا تهیه کنید که مخاطبین مشترکی با سایت شما و آن سایت معتبر داشته باشد. اشتباه در این خصوص منجر به جذب ترافیک اشتباه و در واقع تلاش بیهوده خواهد شد.

قانون ۷: با رسانه های بزرگ در وقت مناسب تماس برقرار کنید
وقتی که سعی بر جذب رسانه های بزرگ در سطح اینترنت را دارید، نکته مهم این است که بدانید آن ها چه محتوایی را کی منتشر می کنند.
برای سایت هایی که در انتشار مطالب خود برنامه ریزی خاصی ندارند، نیازی به دانستن این موضوع نیست، زیرا به محض دریافت ایده، درباره آن مطلبی ارسال خواهند کرد.
نکات زیر در خصوص شناسایی زمان مناسب، مفید واقع خواهد شد:
- در اکثر سایت های داخلی که از اعتبار مطلق برخوردارند، می توانید مطمئن باشید که آن ها مطالب روز جمعه را، روز قبل آماده کرده اند.
- در ساعات ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح، رسانه ها لیستی از ۱۵ خبر روز را قرار می دهند. تماس با این رسانه ها در این ساعات تاثیر بیشتری خواهد گذاشت، مخصوصا اگر روز قبل در همین خصوص با آنها تماس گرفته باشید.
- قدم بعدی ارائه لیستی از مطالب و اخبار به این رسانه هاست تا به آنها اجازه دهید عنوان مورد نظرشان را انتخاب کنند. این اتفاق معمولا نزدیک به ساعت ۹:۳۰ صورت می پذیرد. این آخرین شانس شما برای ارسال مطلب است، چون هر چیز که بعد از ساعت ۱ بعد از ظهر ارسال شود، عملا به سطل زباله انداخته شده است.


  • Strict Standards: Non-static method ModValAddThisHelper::calcOutput() should not be called statically in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/mod_valaddthis.php on line 21

    Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/helper.php on line 27

    Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/h97813/domains/pishroanformatic.com/public_html/modules/mod_valaddthis/helper.php on line 90

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

پیشرو انفورماتیک طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، تجارت الکترونیک ، بازاریابی اینترنتی
تهران، خیابان شریعتی, بالاتر از ملک، کوچه کشواد پلاک 86
contactus 06
شماره های تماس با ما :
88146627 21 98+
موبایل : 80  34  181  0912
 

info@pishroanformatic.com

pishroanformatic@hotmail.com